Martin Farkaš - PROFIL PDF Tlačiť E-mail

 

Moje začiatky boli prosté. Zdedil som malú, zalatastú plastovú krabičku s nápisom Praktica 5Mpix. Bolo to niekedy začiatkom strednej školy, približne v rokoch 2004-05. Ten malý strieborný čudlík na vrchnej strane sa mi páčil a tak som ho stláčal viac a viac, až jedného dňa prestal fungovať. Asi to bol ten čas, kedy som si uvedomil, že fotografovanie ma baví. Stláčanie spúšte mi chýbalo a tak s novým strojčekom, tento krát čiernej farby, som si zaumienil, že sa fotografii budem venovať viac ... a venujem sa jej do dnes. Niekedy intenzívnejšie, inokedy trošku menej, ale takmer všetko čo robím, absolvujem s fotoaparátom.

 

Ako väčšina, aj ja som na začiatku fotografoval všetko, čo sa mi postavilo do cesty. Neskôr sa žánre vytrácali a svoj čas som venoval fotografovaniu prírody. Do dnes je to moje hobby, pri ktorom si viem oddýchnuť a načerpať novú energiu. Fotografovaniu vďačím za veľa. Okrem množstva skvelých ľudí, ktorých som vďaka nemu spoznal, zážitkov a dobrodružstiev ktoré som zažil, sa naskytli aj ďalšie zaujímavé príležitosti.

 

Ako čas utekal, udalosti sa vyvíjali, začal som sa venovať reportážnej a svadobnej fotografii. Môže to vyznieť zvláštne, wildlife a reportáž majú k sebe veľmi blízko. Pri oboch ide o to zachytiť ten správny moment bez toho, aby fotograf ovplyvňoval príbeh. Dnes sa venujem práve týmto dvom žánrom. Z času na čas potrebujem zmenu. Preto si cením akúkoľvek príležitosť chytiť fotoaparát a niekam vyraziť.

Viac mojich fotografií nájdete na stránke www.martinfarkas.sk