Zdravie z taniera

Pre zdravý a vyvážený život nie je nutné konzumovať denne mäso a mäsové výrobky, treba však získavať dostatočný príjem bielkovín, minerálnych látok a vitamínov, sacharidy a tuky v primeranej miere. Všetky potrebné látky môžete poľahky získavať aj napríklad zo strukovín, ktoré sú fantastickou náhradou za mäso. Na našom webu sú zverejnené vegetariánske recepty Meditaciaajoga, ktoré si viete dopriať v jednoduchej a záživnej forme denne. Je mýtus domnievať sa, že vegetariánske jedlá sú nudné – bežne dostupná potravina červená šošovica sa s pár druhom korenín dá zmeniť na skvelý, plnohodnotný obed.

vegetariánske recepty

Napríklad tekvicová polievka s doplnením červenej šošovice alebo šošovicové karbonátky. Pre nadšencov klasickej kuchyne http://www.sykora.eu/ sa dá pripraviť vegetariánsky boršč, v ktorom nechýba charakteristický zeleninový základ – cvikla, paradajky, koreňová zelenina, a s kyslou smotanou chutí na nerozoznanie od tradičného receptu. Vedeli ste, že adygejský syr ako mimoriadne ľahký a stráviteľný sa dá pripraviť len z dvoch ingrediencií? Citrónová šťava a mlieko ! Treba však dodržať postup a takýto syr je doplnením zeleninových šalátov – napríklad fitness šalát z našej ponuky je rozmanitým a pestrým a nikdy sa nepreje.

šošovica

Pre prívržencov majonézy v diétnejšej, sójovej verzii je možnosť šalátu Olivier, ktorý chuťovo pripomína parížsky či vlašský šalát, no menej zaťaží váš žalúdok. Podobný je vrstvený šalát Pod šubou. Ani čo sa týka sladkého sa nemusíte obmedzovať, jednoducho nahraďte klasický biely cukor či múku variantmi ako sezam, ďatle či kokos – vytvarovať guľôčky je veľmi jednoduchá a rýchla záležitosť. Tip na perfektný obed a večeru, recept, ktorý zasýti a nezaťaží sú napríklad gnocchi so špenátom a tofu – tofu má tak všestranné a bohaté využitie v kuchyni, že ho viete pripraviť na sladký či slaný spôsob a zároveň je bohatým zdrojom bielkovín. Naše recepty vám pomôžu zdravšie prežiť deň!