Zásady pri dodržiavaní ketónovej diéty

Rozhodli ste sa aj vy rýchlejšie a efektívnejšie spáliť tukové zásoby s ketodiet? Tak áno, táto cesta dokáže priniesť vytúžené výsledky.

Oproti inej redukčnej diéte s ňou spálite primárne len tuky, pričom svalstvo zostáva zachované. Možno už viete, že tento typ diéty sa koncentruje hlavne na pravidelný príjem bielkovín a zároveň minimalizuje sacharidy, v niektorých prípadoch aj tuky. Orientuje sa na špeciálne stravovanie zložené z upravených jedál, ktoré sú prispôsobené k zásadám ketónovej diéty. Okrem toho sú tu ale aj ďalšie podmienky, ktoré by ste mali vedieť a ovládať, aby bola ketónová diéta čo najúčinnejšia, respektíve aby neprišlo k ukončeniu ketózy v organizme, ktorá je ako vieme zodpovedná za efektívnejšie spaľovanie tukových zásob.

žena otázniky

Teda poďme na to. Pri ketónovej diéte je dôležité dodržiavať pitný režim, čo predstavuje hlavne konzumácie klasickej, čistej pitnej vody, ktorá by v tomto prípade mala predstavovať spotrebu 2 až 3 litre za deň.

  • Ako je to ale v prípade, ak ste zvyknutý piť pravidelne kávu a čaj?

V takomto prípade môžete pokračovať vo svojich zvykoch, hoci je potrebné dať si pozor na isté faktory, ktoré by mohli ketózu narušiť. Zelený ako aj čierny čaj budeme piť bez sladidiel, resp. bez cukru. Bez cukru môžeme aj naďalej konzumovať čiernu kávu, ideálne tiež bez mlieka a je vhodné uprednostniť kávu s nižším obsahom kofeínu, pretože kofeín dokáže takisto negatívne ovplyvniť rýchlosť ketózy.

žena pije ča

Dôležitá je tiež zelenina, tá by mala predstavovať príjem 300 až 500 gramov denne, hoci len vybraných typov zeleniny. Tú je mimochodom vhodné využiť ako prílohu k proteínovým jedlám.

Typ ketónovej diéty je špecifický tým, že v nej musí byť zavedená pravidelnosť. Teda pravidelný príjem povolených jedál a to v rozmedzí 3 až 4 hodín. Dôležitú súčasť tvoria raňajky (pol hodinu po zobudení) a tiež večera (ideálne 2 hodiny pred spaním).