Neobmedzujte sa v jedle, ale chudnite.

Ak hľadáte diétu, ktorá vám účinne pomôže schudnúť a zároveň pri nej nemusíte trpieť od hladu alebo jesť iba potraviny bez akejkoľvek príjemnej chuti, čo takto vyskúšať bielkovinovú diétu. Bielkovinová diéta je hit, ktorý sa medzi schudnutia chtivými momentálne objavuje čoraz častejšie. Prečo si bielkovinová diéta získava takú popularitu? Ľudia majú jednoducho dosť staromódnych diét v štýle jesť málo, zamerať sa len na určitú potravinu, skrátka, byť na diéte, ktorá je málo pestrá a nekreatívna. Pre samotnú psychiku určite nie je priaznivé, ak sa človek v snahe dosiahnuť štíhlu postavu dobrovoľne vystavuje hladovke. Aj náš organizmus potrebuje pestrú stravu a zároveň energiu na svoje fungovanie. A ak ste zároveň presvedčení o tom, že pri hladovke si telo bude čerpať energiu len z tukových zásob, možno to vo vašom prípade platiť nebude. Iba si zbytočne vyvoláte určitý zdravotný problém.

DietaNaopak bielkovinová diéta na jednej strane pomáha človeku schudnúť, na druhej telu dodáva potrebné zložky, ktoré si jeho správne fungovanie vyžaduje. Bielkovinová alebo keto diéta je zameraná na príjem väčšieho množstva bielkovín v potrave. Bielkoviny sú základným stavebným prvkom svalov, kostí a celkovo buniek. Pri diétach často dochádza k úbytku hmotnosti, ale na úkor svalovej hmoty, ktorú potrebujeme. Bielkovinová diéta myslí aj na toto. Budete tak prijímať väčšie množstvo proteínov a menšie množstvo tukov, či sacharidov.

Protein

Žiadna hladovka, ale jedlo 5krát denne s jedálničkom zostaveným len zo samých zdravých, nízkokalorických a telu prospešných vecí – zelenina, ryby, chudé mäso, mliečne výrobky, orechy, celozrnné pečivo, strukoviny. Vyprážané, mastné, sprocesované jedlá s umelými dochucovadlami, fast foody a sladkosti sú už minulosťou. A pritom sa nemusíte báť, že vás bielkovinová diéta nezasýti. Potraviny obsahujúce proteíny sú bežne dostupné v potravinách, takže pri varení nie ste vôbec ničím limitovaní. Proteíny sa dlhšie trávia a to je princíp, na ktorom je založené chudnutie. Takže hor sa na zdravé chudnutie pomocou bielkovinovej diéty.