Jedzte proteíny a spaľujte tukové zásoby

Možno aj vy zo svojho okolia poznáte niekoho, kto sa „snaží schudnúť“, ale viete, že to, čo robí, robí nesprávne, resp. neefektívne. A možno to aj myslí prísne, ale nevybral si správny systém. Stravuje sa tak, že môže jedine zbytočne priberať. Myslí si, že ak cíti hlad, tak automaticky chudne. Že ak jedáva len nejaké drobné pochutiny, tak bude štíhly ako ľalia. Lenže ako vieme, to sú tie prázdne kalórie! Ten spôsob „diéty“, z ktorej sa zbytočne priberá a pritom človek cíti hlad.

koláčiky, maškrty

Verte tomu alebo nie, no účinne schudnúť sa dá aj tým a vlastne primárne tým, že človek nebude pociťovať hlad. Konkrétne preto a vtedy, ak začne pravidelne konzumovať stravu bohatú na bielkoviny (proteíny), ktoré ho zasýtia a pritom budú udržiavať silné svalstvo a nepoškodenú svalovú hmotu. Proteíny navyše výrazne dopomáhajú k správnej funkcii tela a metabolizmu. A bez zdravého metabolizmu nemôže byť žiadna diéta účinná!

Teda kľúčové nie je to, pociťovať hlad, ale naopak byť sýty a pritom spaľovať tukové zásoby!

Práve to je tá logická cesta, ktorá sa dá a ktorá sa oplatí pri snahe schudnúť dodržiavať. Vedieť, čo a ako pravidelne jesť, mať prehľad v tom, koľko denne prijímame tukov, sacharidov a spomenutých bielkovín.

žena v bazén

Konkrétnejšie percentuálne údaje poskytuje bielkovinova dieta, rovnako ako možnosť nechať si zhotoviť konkrétny jedálniček v prípade, ak nemáte záujem počítať percentuálne časti sami. Dôležitý je tu však princíp, ktorý takáto ketónová diéta prezentuje. Teda fakt, že k tomu, aby v tele prišlo k efektívnemu spaľovaniu tukových zásob, musí v ňom nastať ketóza, ktorá sa v prípade ketónovej diéty môže dostaviť už po 2 až 3 dňoch, teda veľmi rýchlo.

  • Ketóza má za následok, že telo začne rýchlejšie a účinnejšie spaľovať tuky v dôsledku toho, že sa obmedzí vysoký príjem sacharidov.