Ako vybrať správny matrac

Pre kvalitný spánok je nesmierne dôležité vybrať správny matrac. V súčasnosti je na trhu veľké množstvo rôznych výrobcov a vďaka tomu aj rôznych modelov samotných matracov. Matrace sa môžu líšiť niekoľkými parametrami – kvalitou, cenou, tvrdosťou, materiálom a výrobou. Vybrať si ten správny matrac je niekedy naozaj náročné. Samozrejme, že vás niekedy cena matracu nepustí z finančných možností. No aj tak je dôležité, aby ste v prvom rade pozerali na kvalitu. Kvalitný matrac zaručuje aj kvalitný spánok. Najideálnejšie je siahnuť po ortopedickom matraci, ktorý chráni vašu chrbticu a dáva jej v spánku oporu.

matrac

Či už siahnete po mäkkom matraci alebo si radšej vyberiete o niečo tvrdší je už len na vašej preferencii. Aj keď so zdravotného hľadiska, je lepšie vybrať si tvrdší matrac. Avšak vieme, že mnohí z nás majú radšej mäkšie matrace, pretože majú pocit, že sa v nich môžu schúliť do klbka a cítia sa v nich pohodlnejšie. Je to naozaj už na tom, čo vy a vaše telo preferuje. Nemali by ste zabúdať ani na materiál. V dnešnej dobe je populárnym matrac s memory penou, ale niektorí radšej volia pružinovú klasiku. To je tiež otázkou v kusu. Treba si však dať pozor na to, aký máte spodok postele. Aj od toho bude závisieť aký matrac si vybrať. Na pružinový rošt sa neodporúča dať pružinový matrac.

kvalitný spánok

Či už si vyberiete jeden alebo druhý typ je potrebné matrac neustále udržiavať a vetrať. Niektoré matrace obsahujú aj kaučuk, tu musia byť opatrní tí, ktorí sú naň alergickí. Existujú aj matrace, ktoré sú z jednej strany zimné a z druhej letné a tie pravidelne otáčate každého pol roka. No odporúča sa otáčať každý matrac, vydrží vám tak dlhšie a nenastanú v ňom enormné preležaniny hlavne u ľudí s vyššou váhou. Ak ešte stále neviete aký matrac vybrať odborníci v Segnum vám vždy ochotne poradia. Taktiež je dôležité si matrace aj poskúšať a vybrať si ten, ktorý vám najviac vyhovuje po všetkých stránkach.