Využitie IBC kontajnera

Plastové nádoby vyrobené z odolného materiálu známe aj ako IBC kontajnery sú veľkoobjemové alebo stredne objemové nádoby slúžiace na uskladňovanie kvapalín. Majú všestranné využitie, a to nielen vo výrobných a spracujúcich priemysloch odvetviach. Sú na nej kladené veľmi vysoké nároky, čo sa týka odolnosti, trvácnosti a neprepúšťania žiadny látok dovnútra ani von. Sú vyrábané tak, aby dokázali odolať extrémnym podmienkam, ktoré ich čakajú v prostredí, do ktorého budú umiestnené a sú pripravené na výkyvy teplôt, vlhkosti, a inak na všetko, čo ich môže čakať v exteriéri.

ibc

Nájsť ich môžete na internetových stránkach svetoznámej spoločnosti pôsobiacej predovšetkým na európskych trhoch, avšak svoje pobočky má aj mimo Európskej únie. Táto spoločnosť sa nazýva Schoeller Allibert. Pokiaľ hľadáte kvalitný plastový kontajner alebo hocakú plastovú nádobu a neviete, na koho sa obrátiť, práve táto spoločnosť je špičkou absolútnou jednotkou na trhu v tejto oblasti. Príjemne vás prekvapí široký sortiment za prijateľné ceny a očakávať môžete aj certifikáty o kvalite originalite výrobkov a taktiež sa môžete dočítať o rôznych oceneniach tejto spoločnosti a celkovo všetky dôležité dokumenty spájajúce sa s touto spoločnosťou nájdete priamo na oficiálnej internetovej stránke.

ibc

Tieto kontajnery neslúžia len pre uskladňovanie napríklad chemických, farmaceutických, potravinárskych či kozmetických kvapalín, ale v poslednej dobe sa s obľubou využívajú aj na zachytávanie a skladovanie dažďovej vody pri obydliach so záhradami, záhonmi, sadmi, trávnikmi. Takto zachytená voda sa môže využiť neskôr napríklad v horúcich letných mesiacoch, keď je nedostatok vody a podzemné pramene a vody vysychajú. Tieto kontajnery sa vyrábajú v rôznych veľkostiach a s rôznymi kapacitami, pričom najobľúbenejšie v priemysle sú rozmery IBC kontajnera 600 a 1000 litrov.