Zdravé stravovanie a zlé diéty

Pribúda stále viac ľudí, ktorí chcú žiť zdravým životným štýlom. A to je samozrejme pozitívum, veľa ľudí sa predsa chce počas svojho života cítiť fit, zdravo a mať dostatok síl na každodenné aktivity. Takisto tu každý z nás chce žiť čo najdlhšie a disponovať dostatkom energie, mať dobrú náladu, dobrú fyzickú kondíciu, plus atraktívnu postavu. A áno, toto všetko sú faktory, ktoré sa spájajú s našou životosprávou a s tým, ako sa stravujeme.

jablko a pohár vody

Čo je však zdravé a naozaj prospešné? Pretože je pravda, že každý môže mať na túto otázku inú odpoveď. Rovnako platí, že čo funguje a pomáha u jedného, nemusí u toho druhého. Máme trochu rozdielny metabolizmus, rozdielne chute a rôzny životný štýl. Preto je dôležité, aby ste úprimným počúvaním svojho tela prišli na to, ktoré zo zdravých spôsobov stravovania budú fungovať konkrétne u vás. Aby bol postup efektívnejší, môžete si založiť svoj vlastný stravovací denník.

V tomto článku preto nejdeme propagovať nejakú jednu konkrétnu diétu. Sme si vedomí, že takéto riešenie by mohlo fungovať u 60 ľudí zo 100, ale čo tých ostatných 40? Ide tu o to, aby si každý našiel spôsob stravovania a zvyky, čo budú fungovať u neho. Skúsme preto poskytnúť maximálne tieto všeobecné rady:

musli, ovocie, mlieko

Vyhýbajte sa všetkým extrémom. Teda primárne diétam, čo síce môžu priniesť rýchly účinok, lenže zvyčajne len krátkodobý, pretože radikálne minimalizujú príjem niektorých dôležitých živín. Sú tiež špecifické tým, že síce myslia na rýchle schudnutie, ale nie na zdravie a zdravú fyzickú a psychickú kondíciu.

Zdravé stravovanie tiež neznamená byť odkázaní len na jedny konkrétne typy produktov, ktoré ako to tak býva- bývajú zbytočne predražené a dokonca ich v bežnom obchode ani nenájdete. Trik totiž nespočíva v maximálnom obmedzovaní sa, ako skôr v tom, naučiť sa prijímať vyvážené množstvo všetkých dôležitých živín, ktoré vám citeľne prospievajú.