Usmejte sa a buďte štíhla

„Tučné ženy sú krásne.“ Túto vetu som počula snáď miliónkrát. Sama som niekedy nepatrila k tým najštíhlejším a mám aj veľa kamarátok, ktoré to s váhou nemali nikdy jednoduché. Preto si dovolím povedať, že viem, že tučné ženy to nemajú v živote jednoduché. Navonok sa budú tváriť tak, že štíhlosť je len symbolom dnešnej doby a že to nie je správne. Veď koniec koncov, výrobcovia bábik, chcú vyrábať barbie, ktoré budú mať na bruchu tuk. Usmiata žena v čiernom oblečení s nadváhou.jpgTeraz sa na to pozrime reálne. Keď som mala dvadsať kilogramovú nadváhu, nebola som so sebou spokojná, šťastná a ani som si o sebe nemyslela, že som krásna. Nešlo mi o názory ostatných, ale o môj pocit, keď som sa na seba pozrela do zrkadla. Snáď nemusíme hovoriť o tom, že nadváha nie je zdravá. Takže milé dámy, ktoré nepatria k modelkám, prosím vás, prestaňte propagovať nadváhu ako normálnu a sexy vec. Za tieto slová ma mnohé ženy určite odsúdia, ale keďže viem, čo je to nadváha, myslím si, že mám na ne plný nárok. Teraz poďme od názorov k faktom, a to k tomu, ako úspešne a zdravo schudnúť.

Z mojich skúseností môžem povedať, že žiadna diéta, pri ktorej trpíte, nepomôže. Psychika robí svoje. Ak sa budete trápiť a bojovať s hladom, vaše telo nebude spolupracovať. Preto by ste si mali nájsť diétu, ktorá pre vás bude príjemná. Mne sa osvedčila ketodiet od Prodietix. Jete dostatočne veľa jedla, takže s hladom problém nemáte, môžete jesť kopec zeleniny a čo je pre mňa najdôležitejšie, diéta naozaj funguje. Moja známa prešla na vegetariánsku stravu, a tá jej pomohla taktiež priam zázračne. Druhá kamarátka zas zvolila veľmi jednoduchý princíp chudnutia. Aký? Že výdaj musí byť väčší ako príjem. V preklade, musíte spáliť viac kalórií, ako prijmete.Dve štíhle usmiate ženy pri budove.jpg
Takže ešte také malé zhrnutie na záver. Nesnažte sa samú seba presvedčiť o tom, že nadváha je dobrá. Keď sa odhodláte k schudnutiu, zvoľte si diétu, ktorá je účinná a zároveň vhodná a prijateľná práve pre vás. Pri cvičení a chudnutí sa musíte usmievať a byť v pohode. Inak neschudnete nikdy.