Maškrtiť zdravo je tiež možné

Potravu prijímame každý deň, lebo inak by sme nemohli pracovať a žiť naplno, pretože by nám chýbala energia a postupne by sme strácali silu. Telo by chradlo, a to mi predsa nechceme. Strava by však mala pozostávať z pestrého mixu všetkých druhov zeleniny a ovocia, vitamínov a minerálov, no nemôžeme obísť ani chuť na sladkosti. Dodržať všetky tieto pravidlá však nie je až také ťažké, keďže nám v tom môžu pomôcť aj programy na redukciu či udržanie hmotnosti.

diet-3117938_640

Sladkosti a rôzne maškrty si doprajeme azda všetci, no nie je jedno v akom množstve a aké druhy si vkladáme do úst. Ako sa hovorí, všetko s mierou, aj čokoládu si treba dopriať, pretože nám poteší chuťové bunky a zlepší náladu. Mnoho z dobrôt, ktoré konzumujeme, však obsahuje veľa cukru a zlých tukov, a tie spôsobujú priberanie na váhe, ale aj cukrovku či iné choroby. Nemusíme sa ich však zriekať, vedci hľadali náhrady, aby sme si ich mohli dopriať bez výčitiek aj v období diét.

Proteináda Prodietixje názov pochúťky s príchuťou čokolády, ktorá však obsahuje náhradné sladidlá, má znížený obsah cukru a naopak, zvýšený obsah bielkovín. Namiesto cukru sa v pochúťke nachádza stévia, čo je vhodnejšia náhrada rafinovaného cukru, môže však obsahovať stopy orechov, lepku či arašidov. Pochúťka nie je vhodná pre starších ľudí, dojčiace ženy a deti a tiež by nemala byť jediným zdrojom potravy, ale ako súčasť nízkoenergetickej diéty spolu s fyzickou aktivitou. Počas jej užívania je potrebné vypiť minimálne 1,5 litra vody denne.

fitness-3168246_640

Druhou možnosťou je Proteináda s chrumkami, čo je takisto pochúťka s čokoládovou príchuťou, no navyše obsahuje sójový extrudát. Podmienky jej užívania platia rovnaké ako pri Proteináde a je nutné dodržiavať aj uvedené dávkovanie, aby sa dostavil žiadaný efekt. Začíname jednou štvrtinou tabuľky denne dvakrát do týždňa, v druhej a tretej fáze je to už polovica tabuľky čokolády denne tiež dvakrát za týždeň.