Krása, pôvab

Krása – pojem celkom relatívny. Kým pre niekoho je dôležitá fyzická krása, iný uprednostňuje krásu duševnú. A ak sa spojí inteligencia s vonkajšou krásou. je to dokonalé. Kým pre niekoho je ten či onen človek príťažlivý, niekto má iný vkus a pokladá ho za nie moc pôvabného a príťažlivého. Všetko je to vec názoru a postoja k daným termínom. Všetka krása, rozmanitosť a pôvab života sa skladá z tieňa a zo svetla, napísal Lev Nikolajevič Tolstoj.  a je na tom niečo pravdivé. Ak by sme presnejšie špecifikovali pojmy pôvab a krása, nejde o tie isté dva pojmy.

Krása a zdravá výživa

Kým pôvab predstavuje niečo ušľachtilé, krása býva vnímaná dvojako. Pôvab môže byť klamlivý a krása pominuteľná, prchavá… Ak hovoríme o krajine, tak môžme použiť výraz malebná krajina. Krása je niečo, čo pre každého znamená niečo iné. Niekto na krásu a pôvab míňa veľa peňazí, iný je zas pekný od prírody. Ženy určite túžia po plných, zmyselných perách, po dokonalej pleti, ktorá je žiarivá a čistá, a používajú rôzne čistiace krémy. Niekto chce mať postavu ako Rambo, iný zase len ploché bruško a štíhle boky. Pre každú ženu je však veľmi dôležité mať zdravú pleť a zdravé vlasy. Existujú rôzne vitamíny zo skupiny B, jedným z nich je napríklad biotín, takzvaný vitamín krásy. Tento vitamín je výborný pre pokožku, nervy, nechty, tráviaci trakt, bunky a metabolizmus. Ak máte nízku hladinu biotínu, prejavuje sa to v stenčovaní vlasov, a dokonca ich šednutím.. Konzumácia rôznych výživových doplnkov s obsahom biotínu, pôsobí proti vypadávaniu vlasov.

Krása a zdravie

Starajme sa však o ten vnútorný duševný svet. Myslíme pozitívne. Myšlienky priamo ovplyvňujú naše konanie, preto pestujme pozitívne myslenie. Premýšľajme pozitívne o budúcnosti, pretože budúcnosť môžeme formovať, pretože náš dnešný postoj má vplyv na náš zajtrajší úspech. Taktiež dôvera a nádej zvyšujú pravdepodobnosť šťastnejšej budúcnosti. Zvýšte si kvalitu svojho života pozitívnym myslením!Žijme pre zajtrajšok a nezaoberajme sa minulosťou, privítajme nové zmeny v našom živote.