Ketodiéta je účinný spaľovač tukov

Je pravda, že na internete sa dnes stretneme s článkami a radami, ktoré poukazujú na desiatky rôznych diét, zdravých spôsobov stravovania a návodov, ako zhodiť nadbytočné kilá. Ale vieme, že situácia bola rovnaká aj v dobe, keď sme dané informácie hltali z časopisov, kníh a televízie. Každý z nás pritom môže mať s tou ktorou diétou rozdielne skúsenosti. To, čo niekomu zmenilo život, u vás nemusí plniť rovnaký účinok. Je ale dôležité vyvarovať sa spôsobom stravovania, ktoré sú škodlivé, prinášajú únavu, oslabujú svalstvo a pritom spália asi 60 % z tukov a 40 % zo spomenutého svalstva.

žena drží jabĺčko

Systém diétneho stravovania musí mať logiku. Nejakú stravu musíte prijímať a rovnako je v záujme vášho zdravia, ale aj účinného chudnutia udržiavať zdravý metabolizmus.

Pravidelné stravovanie, ktoré však dokáže účinne páliť tukové zásoby. To je ketodiet.

  • Ako je to možné a v čom spočíva jeho princíp?

Je špecifické tým, že výraznejším spôsobom vylučuje z jedálnička vysoký príjem sacharidov a naopak obsahuje stravu bohatú na proteíny. Práve príjem proteínov sa podpisuje pod lepšiu fyzickú silu, dobrú kondíciu svalov a takisto pod funkčný metabolizmus. Povedzme si ale bližšie, prečo sú v tomto prípade škodlivé sacharidy, respektíve ich vyšší príjem, než povoľuje ketogénna diéta.

svalnatý muž, fit

Ľudské telo je nastavené tak, že za hlavný zdroj čerpania energie považuje nahromadené sacharidy. Ak ich má telo dostatok, je to prirodzený proces. Lenže v prípade, ak telo zaregistruje ich zníženú hladinu, prejde do stavu ketózy. Je to konkrétny stav, v ktorom si v dôsledku chýbajúcich sacharidov určí za primárny zdroj tukové zásoby. A práve tieto potom bude rýchlejšie spaľovať.

  • Tento proces známy ako ketóza začne v tele účinkovať spravidla už do troch dní od doby, v ktorej sa pustíme do tohto špeciálneho nízkosacharidového, respektíve proteínového stravovania.