Buďte sýti a pritom spaľujte nadbytočné tuky!

Možno sa radíte k ľuďom, ktorí už skúsili niekoľko diét a s odstupom času ste posúdili, že ani s jednou ste neboli tak úplne spokojní. Buď nepriniesla žiadny alebo len krátkodobý efekt. Navyše je dôležité vedieť, ktorý typ stravovania je overený a čo je iba dočasným bláznivým trendom. Ktorý typ stravovania má svoj logický systém a ktorý je viac menej o hladovke a bez základov, na akých by sa dalo reálne stavať.

A toto sú faktory, ktoré nás zároveň vedú k odpovedi, prečo si bielkovinova dieta našla svoje uplatnenie a je aktuálnou témou už niekoľko rokov.

nohy na váhe

Špecializuje sa na rýchle a účinné spaľovanie tukových zásob s tým, že zároveň uchováva zdravé svalstvo a zdravý metabolizmus. Funkčné svalstvo a metabolizmus sú totiž základom k tomu, aby sa uložené tuky spaľovali rýchlejšie. Dôležité je ale najskôr dostať naše telo do stavu ketózy.

  • Vďaka dodržiavaniu zásad špecializovaného jedálnička a obmedzením vysoko sacharidových jedál dokáže naše telo prejsť do stavu ketózy už o 2 – 3 dni.

Konkrétne sa dostane do stavu, v ktorom kvôli indispozícii sacharidov, čiže hlavných energetických zdrojov, začne spaľovať tukové zásoby a tieto určí za hlavný spaľovací zdroj. Toto je možné dosiahnuť prísnejším obmedzením sacharidovej stravy a naopak pravidelnou konzumáciou potravín so zvýšeným obsahom bielkovín (proteínov).

bežec, nočná obloha

Bielkoviny sú potrebné pre udržiavanie zdravého systému svalstva. Čiže áno, obohatia nás fyzickou silou a potrebnou energiou, zároveň nás zasýtia. A je všeobecne známe, že práve proteínová strava vyvoláva sýtosť, čo je takisto faktorom účinného chudnutia. V tom zmysle, že nebudeme musieť zbytočne „maškrtiť“, pretože budeme jedávať primárne stravu, ktorá v nás účinne zaženie hlad.

  • A toto je vlastnosť, ktorou sa v skutočnosti môže prezentovať máloktorá iná diéta. Aj napriek tomu vravíme o procese, čo sa primárne zameriava na to najpodstatnejšie- spaľovanie tukových zásob v tele.