Vaša váha vás nesmie deprimovať

Každý z nás si v puberte prežíva svoje vlastné peklo. Puberta je pre mnohých z nás hotová kalamita, hlavne, čo sa týka riešenia svojho výzoru. So mnou to taktiež nebolo inak. Cítila som sa hrozne, bola som ten typ človeka, ktorý mal všetky príznaky puberty. Mala som všade vyrážky, zmeny nálad a ešte som aj neskutočne veľmi pribrala. Z toho som bola asi nešťastná úplne najviac, pretože som mala pocit, že na mne vidieť úplne každé kilo. Ako keby som priam kričala, že som pribratá. Bolo to fakt hrozné. A najhoršie na tom bolo, že som mohla robiť úplne čokoľvek, kilá na mne iba pribúdali.

zelenina

Bolo mi jasné, že teraz už niečo nie je s kostolným poriadkom. Ale svoju váhu som nezhodila, nech som robila čokoľvek. Keď sa mi aj podarilo nejakých päť kíl zhodiť, do mesiaca boli väčšinou naspäť.
Samozrejme, že to spôsoboval jojo efekt, no napriek tomu som už bola veľmi zúfalá. A zúfalý človek robí skutočne zúfalé veci. Automaticky som začala mať problém s príjmom potravy. Bola som fakt len krôčik od anorexie, ale našťastie si to moja mama všimla včas a hneď ma zobrala k lekárovi. Povedala som mu, že musím schudnúť a že už skutočne neviem, čo mám robiť.

Lekár mi dal na výber z veľkého množstva možností, no nech som robila, čo som chcela, všetko som už vyskúšala a nefungovalo to. Už som čakala, že mi povie, aby som si nechala odsať tuk. No našťastie mal lepšie riešenie.

polévka

Povedal, že pre mňa bude vhodná bielkovinová diéta. Bolo to jediné, čo vraj uznáva a že to nie je nič hrozné. Povedala som si, že za vyskúšanie predsa nič nedám, takže som do toho šla a zostala som skutočne zarazená. Zo začiatku som nemala pocit, že sa so mnou niečo deje, no nevzdala som sa a schudla som pätnásť kíl. A to som ani nemusela držať hladovku. Nie je to perfektné? Ja som teda bola viac, než len spokojná. A odporúčila by som to skutočne každému.