Vankúš musí byť dostatočnou oporou hlavy počas spánku

Pri nákupoch niektorých tovarov si môžeme dovoliť prižmúriť oko a vybrať aj ten lacnejší variant, hoci aj bez záruky kvality a pôvodu, no existujú oblasti života, kde je zdravie základným ukazovateľom, a tak výber produktov musíme tomu prispôsobiť. Jedným z n ich h je aj to, na čom a ako spíme, teda postele a matrace. Ležať v polohe, vhodnej pre telo a s oporou chrbtice, na zdravotne a ortopedicky vyhovujúcom matraci je podmienka zdravého spánku. Iba tak je možné dostatočne dobre sa vyspať, bez následných ťažkostí a bolestí chrbtice či krku a hlavy. Moderné metódy výskumu spánku a nutnosť vyvíjať stále nové a prepracovanejšie matrace z kvalitných materiálov prinášajú Ergonomik memory Segum ovocie v podobe ortopedických zdravotných produktov, ktoré do značnej miery ovplyvňujú spánok a psychický stav človeka.

Príjemné farby a kvalita materiálu

Na Slovensku už od roka 1992 prebieha výroba postelí a matracov, ktorej sa venuje firma SEGUM v Senici. Od ich prvého vyrobeného matraca však už uplynulo veľa času a spoločnosť sa posunula o hodný kus vpred. Má veľa skúseností s výrobou zdravotne a ortopedicky vhodných matracov, dnes ich produkuje na vysokej úrovni a dáva tak spotrebiteľom záruku kvality a zároveň aj spoľahlivého servisu a odborného poradenstva.

Kvalitný spánok sa nedá ničím nahradiť

SEGUM vyrába postele, matrace, rošty a ostatné doplnky ku zdravému spánku. Kráča s dobou, inovuje svoje výrobné procesy a navrhuje stále modernejšie matrace, napríklad v súlade so súčasným trendom sú to hlavne hrubé matrace. Zákazníci si ich obľúbili, lebo na nich majú vyšší komfort počas spánku. Jedným z mnohých výrobkov sú aj vankúše, napríklad Ergonomik memory, Anatomicky tvarovaný vankúš, ktorý sa vyrába z perforovanej peny s označením Memory. Táto pena sa pod vplyvom tepla a tlaku stáva vláčnejšou, a tým sa lepšie prispôsobí krivkám tela. Pokojný spánok môže ovplyvniť aj nedostatočne podopretá krčná chrbtica, ktorej bolesti sa potom dostavia, ak vankúš nespĺňa túto základnú funkciu. Vankúš je ušitý z Lyocellu, vlákna, ktoré odvádza vlhkosť a je veľmi príjemné na dotyk. Snímateľný poťah je možné prať.