Sú biopotraviny lepšie?

Prečo ľudia pravidelne potrebujú prijímať do svojho tela potraviny? Predovšetkým kvôli minerálom a vitamínom, ktoré sú pre nás veľmi potrebné a nachádzajú sa v tej najzdravšej strave. Respektíve zdravé potraviny sú tie, čo obsahujú vysoký podiel minerálov a vitamínov a tie sú pre nás dôležité z dôvodu, že ľudské telo si ich nevie vytvárať samo, automaticky. Musíme ich prijímať práve vo forme kvalitnej stravy. A stravu bohatú na minerály aj vitamíny ponúka bio obchod, no tieto dôležité živiny môžeme bežne čerpať z ovocia a zeleniny.

ovocie v myske

Dôležitý je tu pojem BIO, čo presnejšie znamená prirodzene vypestované produkty, teda tie, v ktorých nie sú náhrady v podobe chemických látok. Zdravé produkty s prirodzeným obsahom dôležitých živín, čo sa dá ale vlastne rozpoznať aj podľa čuchu, výzoru a samozrejme chuti. Každý produkt, čo sa pýši značkou BIO musí prejsť testovaním a túto etiketu si zaslúžiť, no ako bolo spomenuté- pozorný stravník ten kvalitatívny rozdiel spozoruje na základe svojich základných vnemov- čuchu, vône a chuti. Bio produkty lepšie chutia, voňajú a čo je podstatné-

jablká zo záhrady

Do tých klasických potravín, dostupných v bežných obchodoch bez spomenutého označenia, sa musia pridávať konzervanty, aby takéto potraviny boli o niečo „kvalitnejšie“ a hlavne aby vydržali a mali dlhšiu životnosť, to jest dátum spotreby a dlhšiu čerstvosť. Zatiaľ čo biopotraviny sú význačné tým, že sú vyrábané napríklad z kvalitného ovocia, ktoré žiadne takéto vedľajšie zásahy na zvýšenie svojich prirodzených kvalitatívnych vlastností nepotrebuje.

V biopotravinách takisto nájdeme viac antioxidantov a všeobecne živín, ktoré sa pozitívne podpisujú pod to, ako sa cítime a v akej sme kondícii. Nemyslí sa tým iba fyzická „kondička“, ale celkový stav telesného zdravia a s tým spojenej tiež zdravej mysle a psychického zdravia.

Nezařazené