Rozoznať plast od hliníka nemusí byť také jednoduché ako sa zdá

Hliníkový príbor sme pred desaťročiami používali bežne, bol súčasťou stolovania v školských jedálňach či reštauráciách, ale mali sme ho aj doma, až po rokoch bol zakázaný kvôli zdravotným rizikám, ktoré so sebou jeho používanie prinášalo. Dnes výrobcovia oprášili jeho zašlú slávu a začali z neho vyrábať okná, dvere či moderné fasády.

Ani trojuholníky nie je problém vyrobiť

Vymodelovať hliník do rozličných podôb nie je vôbec náročné, je to tvárny materiál a moderná výroba si s tvarovaním akýchkoľvek produktov z neho dokáže poradiť. Špecifické vlastnosti výrobkov z neho ako je odolnosť proti ohňu, dymotesnosť, dostatočná tepelná izolácia či nadčasovosť a možnosť širokého spektra dizajnovej tvorby hliník posúva do kategórie univerzálnych materiálov.

Veľké priestranné vstupy si vyžadujú hlinikove vchodove dvere cena osadenie rozmerných dverí, vyrobených z hliníka, ktorého nosnosť umožňuje udržať aj ťažké trojsklá, pretože spĺňajú požiadavku na dostatočnú tepelnú izoláciu. Moderný dizajn tým bude dodržaný a zároveň s ním bude uzáver vyplnený funkčnými dverami najkvalitnejšieho prevedenia.

Cenové rozdiely medzi plastovými a hliníkovými dverami sú viditeľné, ale investícia do výrobkov z hliníka je na niekoľko desaťročí, zárukou ich dlhej životnosti je maximálna odolnosť voči mechanickému poškodeniu, hliník nekoroduje a ani investícia do udržiavania materiálu nie je veľká. Dvere vám zhotovia na mieru aj v inej farebnej alternatíve ako je pri tomto materiáli bežné. Istí si však môžete byť tým, že zabránia úniku tepla, budú dymotesné aj protipožiarne a dizajn si vyberáte sami.

Biela nemusí byť jediná farba

Momentálne trendy v architektúre a dizajne sa vyznačujú hranatými profilmi, ktoré sú technické, čisté a nadčasové, takže ak si vchodové dvere zabezpečíte už dnes, budú moderné aj o niekoľko rokov. Hliníkový rám je možné vyplniť sklom alebo ich nechať celohliníkové plné, všetko závisí od miesta a priestoru, kde budú osadené. Na výber je množstvo rozličných originálnych a zaujímavých prevedení, rozhodnutie je už len na každom investorovi alebo majiteľovi nehnuteľnosti.