Projekt domu na mieru od architekta

Vyberať projekty domov z ponuky katalógov, to má svoje pre aj proti. Viacerých vás asi napadnú tie známe výhody- je pravda, že takéto katalógové riešenie sú najrýchlejšie a v podstate sa na kúpe týchto projektov dá tiež ušetriť. Treba mať ale na zreteli, že síce tieto projekty samozrejme nie sú zlé, tak sú veľmi všeobecné, radové, v konečnom dôsledku ide o domy, ktoré povedzme priamo- nie sú originálne. Veď viete, koľko ľudí si ich už vybralo pred vami? Určite nie ste jediný/á.

dom a záhrada

To však niekomu nevadí. Je to dobré riešenie, ale asi sa nedá povedať, že by išlo o niečo, čo by sa dokonale a detailne prispôsobilo presne vám. Naopak ani projekt malého domu od architekta nemusí byť finančne náročný, ale za to prinesie výhody, ktoré vám a vášmu vysnívanému bývaniu prinesie len práca s architektom- možnosť prispôsobiť mnohé detaily na mieru.

A v tomto druhom prípade už rozhodne o originalite návrhu hovoriť môžeme, tá je vlastne pri práci s architektom hlavnou výsadou. Keď máte akékoľvek predstavy, v takomto prípade nekomunikujete s katalógom, ale s človekom- odborníkom, ktorého práca je práve o schopnosti prispôsobovať architektonické plány svojim klientom.

štýlový dom, sklenené zábradli

Možno si poviete, že určitú rekonštrukciu môžete spraviť aj vy s domom, ktorý si objednáte z katalógu. S najväčšou pravdepodobnosťou ale nepôjde o tak profesionálne úpravy, aké by vo svojom odbornom návrhu mohol priniesť interiérový architekt. Toto je jeho ďalšie plus- pri návrhoch a plánoch vám určite pomôžu jeho odborné skúsenosti a dosť možno zbadá aj mnohé detaily, ktoré by si skrátka laik nevšimol. A buďme úprimní- laik by sa pri takomto prerábaní priestorov mohol dopustiť chýb, čím by v konečnom dôsledku klesla aj hodnota tejto nehnuteľnosti.

  • Naopak, s profesionálne a „umelecky“ vykonanými architektonickými úpravami získa stavba a jej interiér pridanú hodnotu, čo oceníte, ak by ste tento dom chceli niekedy v budúcnosti predať.