Čo ste o tantrickej masáži (ne) vedeli?

O tantrickej masáži sa síce čoraz častejšie dozvedáme aj u nás, ale stále môže pre veľa ľudí predstavovať jednu veľkú neznámu. Maximálne si pod tým predstavia nejakú náhradu erotických služieb, pričom by si mali uvedomiť, že tantra masaze pracujú so sexuálnou energiou a tento bod je ich základnou súčasťou.

Sexuálna energia a práca s ňou sa pri tejto technike využíva primárne k odstráneniu zadržiavaných telesných a duševných blokov. Ich odstránenie má následne pozitívny vplyv na ľudskú životnú energiu.

Fakt, že pri alebo po tomto akte príde k vyvrcholeniu, resp. k orgazmu u toho, kto je masírovaný, je vlastne pochopiteľný a vôbec nie neobvyklý. Je to jeden zo spôsobov dokonalého uvoľnenia. Každopádne cieľom nie je dosiahnuť rýchly organizmus, ale plynule, precítene a pomaly pomocou senzuálnych dotykov pracovať so sexuálnou a životnou energiou. Aj výsledný pocit je koniec koncov bohatší, než rýchle sexuálne uspokojenie, ktoré naopak poskytujú ponuky privátov či „ľahkých“ žien.

balerina, tanec

Tantra salóny predstavujú spravidla čisté prostredie, príjemnú atmosféru a tantrickú hudbu v pozadí. Nechýba ani úvodný kúpeľ či rituál namaste, v ktorom sa odovzdá vzájomná úcta.

joga, tma

Korene týchto praktík majú veľa spoločného zo starými princípmi meditácie a jogy. Cieľom je bezpečná manipulácia so životnými energiami. Veľká pozornosť sa venuje ľudskej sexualite, pretože práve tá má tendenciu účinne pôsobiť na telesnú a emočnú časť nášho ja. Dotyky v oblasti intímnych partií a prípadný orgazmus sú síce faktory, ktoré si každý s týmito technikami spojí prioritne, ale v podstate nie sú tým jediným. Sú len súčasťou procesu uvoľnenia a praktík, ktoré čerpajú zo starej náuky a metódy, ako sa dá pomocou dotykov pracovať so životnou silou.

  • Pomocou správneho zaobchádzania so sexuálnou energiou sa dajú dokonale odstrániť negatívne bloky.
  • Následne je masírovaný obohatený prísunom čerstvých fyzických a psychických síl.

Nezařazené