Ako si správne vybrať?

V prvom rade je potrebné sa zamyslieť nad tým, akú funkciu má svetlo spĺňať. V jednej časti domu máte väčšinou dennú zónu a v tej druhej odpočinkovú. Okrem toho by malo vychádzať aj z vkusu svojho majiteľa, takže dizajn rozhodne nepodceňujte. Osvetlenie totiž mení charakter celej izby a dodáva jej ten správny šmrnc. Vie zlepšiť vašu zlú náladu a vy sa tak budete cítiť doma dobre a v bezpečí. Len je ťažké rozhodnúť sa, aká forma bude práve pre vás tá najlepšia.
Keď sa budete držať správnych kritérií, potom rozhodne nešliapnete vedľa.

pásek

vDióda na pásku
LED pásiky sa väčšinou predávajú dvojakého typua to s označením SMD 3528 alebo SMD 5050. Toto číslo presne označuje rozmer diód. V prvom prípade ide o diódy s veľkosťou 35×28 mm, v druhom prípade sú veľké 50×50 mm. Druhý typ má až 3x jasnejšie svetlo, ktoré oceníte najmä u pracovných plôch v kuchyni alebo podsvietenia písacieho stolíka. Druhý variant sa hodí skôr na dekoratívne účely knižníc a rôznych poličiek. Veľmi efektne tiež bude vyzerať takto osvetlená vinotéka.

vŠírku rozhodne nepodceňujte.
V špecializovaných https://www.finstat.sk/31821553 predajniach nájdete hneď niekoľko možností, z ktorých si môžete vyberať a to: 8 mm, 10 mm a 12 mm. Pred ich zakúpením doma rozhodne merajte, nech si vyberiete ten správny pások.

vJe vám milšie vodotesné riešenie?
Tento aspekt zohráva podstatnú úlohu najmä v kúpeľni, pretože potrebujete správne IP krytie. Vlhkosť a voda tak nemá žiadnu šancu a vy tu rozhodne nezostanete potme. Vyberajte teda tie s označením IP65. Diódy sú zaliate v silikónu alebo silikalgélu, ktorý chráni pred nežiaduce vlhkosťou a prachom. Vďaka tomu sa zvyšuje ich životnosť ďaleko viac než u klasického prevedenia. Pre exteriéry využijete určite variant s označením IP68, kde dochádza k priamemu kontaktu s vodou.

osvětlení

vDeliteľnosť
Na povrchu sú označené body, kde môžete pásky strihať. Väčšinou je to čo každých 5 centimetrov. Stačia vám k tomu obyčajné nožnice alebo elektrikárske kliešte. Potom ich môžete ľubovoľne spájať a umiestniť, kam potrebujete.
Vaša spokojnosť je úplne zaručená.