FOTO V ZÁHRADE 2017 PDF Tlačiť E-mail

 

Opäť sme mali Foto v záhrade. Ak ste fanúšikom fotografie, našej súťažnej prehliadky a sledujte aktivity klubu Nobaf, viete, že tento ročník je už siedmy v poradí. Ako sme sa mali, čo všetko sme zažili a ako nás to potešilo, si pár vetami a bohatou galériou teraz pripomenieme:

Tento rok zasadla, či skôr prechodila popri vystavených prácach, porota troch profesionálov: Aňa Struhárová, Julo Kotus a Vít Mádr. Ako každý rok, aj teraz diskutovali, chválili, dávali dobré rady, či  motivovali k zlepšeniu všetkých vystavujúcich čo prišli s kožou na trh. A veruže bolo z čoho vyberať. Päťdesiattri vystavovateľov ozdobilo siete medzi stromami dokumentárnou, krajinkárskou, či abstraktnou fotografiou. Potešili pravidelní harcovníci, nové tváre i množstvo detských autorov z Ateliéru Fantázie.

Neoddeliteľnou súčasťou nášho festivalu je od jeho počiatkov bohatý sprievodný program. Tento rok sme fotografické umenie prepojili s umením divadelným i tanečným. Od rána nás partia z B-Swing čarovne preniesla do rokov prvej republiky, divadelný súbor Divadlo na hambálku predviedol po otvorení podujatia skvelé vystúpenie a záver dňa patril tanečnému performance v podaní Human Art Space. Počas dopoludnia svoje umenie predviedla tatérka Rabbeka. Bolo sa na čo pozerať i čo fotiť.

Partneri a sponzori boli opäť veľmi štedrí. Preto si okrem cenných rád od porotcov, mohli víťazi jednotlivých kategórii odniesť množstvo hodnotných cien a my sme mohli zabezpečiť bezchybný chod podujatia. Za to im patrí veľká vďaka. Vlastne všetkým, čo sa podieľali akýmkoľvek spôsobom na realizácii tejto akcie, vyslovujeme jedno veľké ĎAKUJEME. Bolo to úžasné a prekonať to nebude ľahké, ale o rok sa o to pokúsime. Aj vďaka podpore, ktorú nám dávate.

 

Výsledky:

Hlavná cena NAY:	Gabriela Teplická

Cena poroty: 1. Tomáš Uhrín
2. Tomáš Kuša
3. Kveta Šaková
Cena NOBAF: 1. Dalibor Papcun
2. Lujza Reingraberová
3. Michal Lindner
Cena návštevníkov: 1. Jozef Tóth
2. Gabriela Teplická
3. Koloman Wágner
Čestné uznania: Dušan Dvořáček
Eva Nemcová
Róbert Ragan
Andrea Hulalová
Martina Jánošová
Cena detská kategória: 1. Martin Suchan
2. Mário Lupták
3. Viktória Ondrejková
4. Matúš Makovinský
5. Lukáš Krajčo

 


 

GALÉRIA