Julo Kotus - PROFIL PDF Tlačiť E-mail

 

 

fotograf, člen Asociácie Profesionálnych Fotografov Slovenskej Republiky


Od malička bol fascinovaný ľudskými príbehmi, tvárami, ktoré dával na papier pomocou uhlíka a ceruzky. Spočiatku tvorili fotografie iba predlohu pre jeho kresby. Fotografovanie ho však uchvátilo natoľko, že sa stalo jeho celoživotným koníčkom a prácou. Hlavným objektom v jeho fotografiách bol v prvom rade človek, jeho cesta vo svete.  Vyštudoval teológiu, absolvoval dva semestrálne kurzy fotografie so známym fotografom Ronom Daviesom v Umeleckom centre Univerzity v Aberystwyth (Wales). Následne realizoval fotografický projekt ocenený grantom EÚ vo Walese a na Slovensku.

 

Po dvojročnom pôsobení v zahraničí pracoval v Bratislave pre časopis a reklamnú agentúru ako full time fotograf. Bol spoluzakladateľom a prvým šéfredaktorom najväčšieho foto- portálu na Slovensku ePhoto.sk. V poslednom období pracuje pre známeho predajcu fototechniky PRO.Laika. Stále fotografuje, no teraz slobodnejšie, keďže ho vo voľnej tvorbe nespútavajú požiadavky klientov. Realizoval niekoľko samostatných výstav na Slovensku a vo Walese a spoločné výstavy  v rámci Asociácie Profesionálnych Fotografov Slovenskej Republiky (APFSR).


Jeho srdcovou záležitosťou je dokument a street fotografia. Námety z týchto fotografických žánrov sa prirodzene premietajú aj do predajných fotografií, ktoré sú charakterizované scenériami moderného mesta i vidieka s výrazným ľudským prvkom. Postavy v predajných fotografiách sa snaží zobrazovať menej osobne, skôr ako symbol, v ktorom sa môžeme nájsť všetci. Fotografuje v mestách a mestečkách Európy. Zaujímavé fotografie vznikajú v Bratislave, Budapešti, Viedni, Prahe, Hamburgu, Paríži, Kolíne, Bruseli, Moskve a približujú pozorovateľom spôsob života v iných krajinách.

 

Viac informácií na stránke www.julokotus.com

 

 

 

Galéria už čoskoro...