FOTO V ZÁHRADE 2019 PDF Tlačiť E-mail

 

Dali sme to deviatykrát. Opakovať ako bolo zasa skvelo asi nemá zmysel. Ale bude to pravda. Bolo. Skvele.

 

 

A mokro, veselo, nezabudnuteľne.

 

 

Je ráno. Stojíme v Medickej. Leje. Teda vedeli sme, že bude liať. Všetky apky, Aladin, aj doktor Iľko to predpovedali. Ale my sme verili. To je tak, keď dlho niečo pripravujete a potom to má celé stopnúť zlé počasie, naštve to. Ak nie ste z Nobafu. My sme proti zlej nálade vyzbrojení. Káva, čaj, poďme na to. Pena, špagát, siete, káva, smiech, altánok. Hľadáš nožnice, skladáš stoly, stoličky, stále leje, prišli raňajky, smiech, haldy papiera, hľadáš tú čiernu igelitku, ďalšia (už studená) káva, prestáva liať, iba prší, vešiaš smetné koše. Je desať.

 

 

Neleje. Zatiaľ. Ideme naživo. Asi sme presvedčiví. Pred registračným stánkom badať prvý rad. Stále zvonia telefóny. A vystavujúcich pribúda. Provizórny stage zapĺňajú nástroje, prišla kapela. A vystúpi. Stále neleje. O dve hodiny už máme o 20 účastníkov viac ako sme ráno dúfali. Náš nový kapitán Farky otvára festival úderom na gong. Ten je súčasťou sochárskeho sympózia rovnako ako hojdačka. Viackrát sa počas dňa ukážu ako interaktívna súčasť festivalu. Jeho deviaty ročník je práve otvorený.

 

 

Hrajú Lamps. Ich koncert otvára oblohu a nakukne slnko. Chalani - fujisti podupkávajú v rytme medzi debatami s návštevníkmi. Nálada nemôže byť lepšia. Keď vidíme porotu konečne pokope, zavládne eufória. 44 vystavujúcich už netrpezlivo čaká na svojich pár minút slávy, čo najviac fotobodov a snáď aj na jednu z cien.

 

 

Máme radi, keď prídete vystavovať. Keď vidíme nové tváre. A mladé talenty. Ale veľmi nás potešia legendy. Také, čo majú každý rok čo ukázať. Na deviatom ročníku bolo všetko. A nakoniec nepršalo. Aspoň nie stále. Zato bolo stále dobre. Rozdali sme takmer dvadsiatku cien, za ktoré dakujeme našim partnerom a sponzorom. Spravili sme návštevníkom krajšiu sobotu, k čomu prispeli aj naši účinkujúci. Vďaka patrí porote za perfektne odvedenú prácu, dobrovoľníkom za výpomoc pri organizovaní a nám v klube. Že do toho ideme každý rok. Tak, o rok.

 

 

Víťazi ročníka 2019

Hlavná cena NAY:		Marta Vitáriusová

Cena poroty: 1. Simona Ščibrová
2. Vincente Arce
3. Marián Valovič
Cena NOBAF: 1. Peter Pelachy
2. Marta Vitáriušová
3. Koloman Wágner
Cena Fujista.sk: 1. Simona Sčibravá
2. Andrea Hulalová
3. Róbert Kocúr
Cena návštevníkov: 1. Marta Vitáriušová
2. Koloman Wágner
3. Peter Pelachy
Čestné uznania: Koloman Wágner
Michal Lindner
Marek Szűcs
Peter Pelachy
Cena detská kategória: 1. Rebecca Bencová
2. Martin Bohunský
3. Hana Grmanová
4. Boris Červenákov
5. Lucia Múčková

 


Peter Škodáček / text
Laco Hubay / foto

n.o. Nobaf


 

GALÉRIA