FOTO V ZÁHRADE 2018 PDF Tlačiť E-mail

 

Sú veci, čo k babiemu letu jednoducho patria. Prvé farebné listy, poletujúce pavučinky, vinobranie a náš festival. Ani túto jeseň tomu nebolo inak. Obzrite sa krátko s nami za ôsmym ročníkom Foto v záhrade 2018.

 

 

 

Jesenná Medická záhrada má svoje čaro. My z NOBAFu ho radi ešte znásobíme v jeden víkend vizuálnym i hudobným umením. Na stromy rozvešiame siete, na ktoré od skorého rána pripínajú svoje práce amatérski fotografi z blízka i ďaleka. Nemáme obmedzenia, takže výber vystavovaných diel je naozaj každý rok pestrý.

 

 

Rozpisovať sa o tomto podujatí nemá veľký význam. Za tie roky si už vybudovalo svoje renomé. To, čo sa snažíme obmieňať, je výber členov poroty aj sprievodné podujatia. Tento rok do poroty zasadol (v podstate to celé tri hodiny odchodil), okrem hostí z minulého ročníka Víta Mádra a Ani Struhárovej, aj Martin Vrabko. Všetci traja odviedli skvelú prácu. Poradili, usmernili, vybrali víťazov.

 

 

Okrem skvelého vystúpenia Human Art Space (prišli k nám opäť po minuloročnom úspechu), mohli návštevníci pozrieť sochárske sympózium. Autormi prác boli František Bohunický a Dionýz Troskó. O dokonalú náladu sa postarala hudobná skupina Pacora Trio v mierne pozmenenej, ale v perfektne zohratej zostave.

 

 

Na záver asi dva najsilnejšie momenty, či postrehy. Ten prvý sa týka najmladších vystavujúcich. Atelier Fantázie k nám chodí už pár rokov. A vždy je vidno, ako sa ten rok posunuli. Detská kategória bola tento rok veľmi silná. To je veľké plus do budúcna, rastú nám tu nové talenty. Ten druhý je presne z opačného garde. Najstarší a pravidelný učastník, pán Koloman Wágner ešte na začiatku roka nevedel, či vôbec niekedy ešte bude fotiť. Tobôž, či príde vystavovať. Nakoniec nabral sily, z archívu vybral niekoľko fotografií, iné čerstvo nafotil. Prišiel, dojal nás a pobral dve ocenenia! Celé to bolo veľmi silné, no o tom festivaly sú. Ten náš, už ôsmy, taký bol.

Tak dovidenia o rok, priatelia.

 

 

Víťazi ročníka 2018

Hlavná cena NAY:	Gabriela Teplická

Cena poroty: 1. Peter Konečný
2. Koloman Wágner
3. Kvetoslava Šaková
Cena NOBAF: 1. Marián Valovič
2. Róbert Ragan
3. Jana Sedláková
Cena návštevníkov: 1. Koloman Wágner
2. Gabriela Teplická
3. Zuzana Šefčovičová
Čestné uznania: Andrea Hulalová
Stela Csizmazia
Róbert Kocúr
Hana Pinková
Cena detská kategória: 1. Miroslava Prokopcová
2. Barbora Pavlikovská
3. Daniel Capay
4. Tomáš Uhrín
5. Simon Vacaru

 


Peter Škodáček / text
Laco Hubay, Barbara Vašková / foto
Martin Farkaš / video

n.o. Nobaf


 

GALÉRIA